Rada školy
Rada školy pri SOŠ, Pod amfiteátrom 7, Levice je ustanovená podľa § 24 zákona NR SR č. 596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve.

Je iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy, záujmy pedagogických a ďalších zamestnancov školy a rodičov v oblasti školstva a vzdelávania. Plní aj funkciu verejnej kontroly práce vedúcich zamestnancov školy.

Rada školy je rozhodujúcim orgánom vo veci návrhu a výberu uchádzača na vymenovanie riaditeľa školy na základe výberového konania.

Vyjadruje sa ku všetkým závažným skutočnostiam, ktoré sa vzťahujú k práci školy:
  • · uskutočňuje výberové konanie na vymenovanie riaditeľa školy. Na základe výberového konania navrhuje kandidáta na vymenovanie do funkcie riaditeľa školy.
  • · predkladá návrh na odvolanie riaditeľa školy.
  • · vyjadruje sa k návrhu na zrušenie školy, jej spájanie alebo združovanie s inými školami.
  • · vyjadruje sa k návrhu na počty prijímaných žiakov, na zavedenie študijných a učebných odborov, na úpravu v učebných plánoch, k návrhu rozpočtu školy, k správe o výchovno-vzdelávacích výsledkoch školy, k výročnej správe školy, ku koncepčným zámerom rozvoja školy.

Dňa 21. 04. 2016 sa uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie novej Rady školy. Rada školy bola zvolená na 4 – ročné funkčné obdobie a bude pracovať v nasledovnom zložení :

Meno člena rady školyV rade školy zastupuje
1.Ing. Anna Fraschová – predsedníčka zástupca pedagogických zamestnancov školy
2.Daniel Tuček zástupca pedagogických zamestnancov školy
3.Renáta Kubovičová zástupca nepedagogických zamestnancov školy
4.Emília Véghová rodičov žiakov školy
5.Mgr. Peter Benček rodičov žiakov školy
6.Jurajka Kandráčová rodičov žiakov školy
7.Klaudia Šuláková žiakov školy
8.JUDr. Ján Janáč Nitriansky samosprávny kraj
9.Bc. Miloš Zaujec Nitriansky samosprávny kraj
10.JUDr. Jozef Gálus Nitriansky samosprávny kraj