Rada školy
Rada školy pri SOŠ, Pod amfiteátrom 7, Levice je ustanovená podľa § 24 zákona NR SR č. 596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve.

Je iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy, záujmy pedagogických a ďalších zamestnancov školy a rodičov v oblasti školstva a vzdelávania. Plní aj funkciu verejnej kontroly práce vedúcich zamestnancov školy.

Rada školy je rozhodujúcim orgánom vo veci návrhu a výberu uchádzača na vymenovanie riaditeľa školy na základe výberového konania.

Vyjadruje sa ku všetkým závažným skutočnostiam, ktoré sa vzťahujú k práci školy:
  • · uskutočňuje výberové konanie na vymenovanie riaditeľa školy. Na základe výberového konania navrhuje kandidáta na vymenovanie do funkcie riaditeľa školy.
  • · predkladá návrh na odvolanie riaditeľa školy.
  • · vyjadruje sa k návrhu na zrušenie školy, jej spájanie alebo združovanie s inými školami.
  • · vyjadruje sa k návrhu na počty prijímaných žiakov, na zavedenie študijných a učebných odborov, na úpravu v učebných plánoch, k návrhu rozpočtu školy, k správe o výchovno-vzdelávacích výsledkoch školy, k výročnej správe školy, ku koncepčným zámerom rozvoja školy.

Dňa 21. 04. 2016 sa uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie novej Rady školy. Rada školy bola zvolená na 4 – ročné funkčné obdobie a bude pracovať v nasledovnom zložení :

Meno člena rady školyV rade školy zastupuje
1.Ing. Anna Fraschová – predsedníčkazástupca pedagogických zamestnancov školy
2.Daniel Tučekzástupca pedagogických zamestnancov školy