Na Slovensku sa v poslednej dobe vo väčšej miere rozšíril obchod s bielym mäsom. Dňa 12.3.2015 nás preto o tejto problematike prišiel oboznámiť a zároveň upozorniť na možné riziká p. Adámi z policajného zboru v Leviciach. Po tom, čo nám problematiku priblížil a uviedol rady ako rozpoznať „pofidérne“ agentúry ponúkajúce prácu v zahraničí, sme si na túto tému pozreli slovenský dokument. Dokument približoval príbehy 4 slovenských žien, ktoré sa stali obeťami obchodu s ľudmi, teda s tzv. bielym mäsom. Po tomto šokujúcom dokumente sme mali besedu s riaditeľkou Informačného Centra Mladých Levice pani Andreou Hlásnou, s ktorou sme diskutovali o tom, že okrem prostitúcie sa obchod s ľuďmi týka aj orgánov, otrokárstva či žobráctva. Obete, ktoré idú do zahraničia s vidinou lepšieho života a dobre platenej práce, prídu vždy o všetko a prekonanie psychických problémov im trvá roky. Je jedno akého sme pohlavia, je jedno do akej vekovej kategórie spadáme, obeťou sa môže stať ktokoľvek z nás. Je dôležité aby sme vedeli ako tomu predísť. Na tejto besede nám objasnili na čo máme upriamiť svoju pozornosť. Všímať by sme si mali predovšetkým zostavenie inzerátu, ďalej overiť agentúru a v neposlednom rade informovať sa ako je zostavený inzerát (mal by obsahovať názov a adresu sídla, konkrétne uvedenú pracovnú pozíciu a mzdové podmienky, požadované vzdelanie, kontakt). V súčasnosti je práca v zahraničí veľkým lákadlom pre mladých ľudí a to nás robí zraniteľnými - potenciálnymi obeťami priemyslu s ľuďmi. Boli nám poskytnuté informácie a je len na nás ako sa k tomu postavíme.
Andrea Žigová a Dávid Šida, 3.B PM 23.02.2015

Plenárne rodičovské združenie:
pondelok - 24.09.2018 o 16:30
v školskej jedálni.

Po ukončení pokračujú triedne schôdzky.