V dňoch 18. a 19. decembra 2014 sme mali možnosť prezentovať výstupy nášho malého projektu v národnom projekte KomPrax, ktorý úspešne realizuje Slovenský inštitút mládeže IUVENTA. Počas troch víkendových školení sme absolvovali vzdelávanie, ktorého výsledkom bol náš prvý malý projekt, ktorý sme nazvali „ Život nie je to, čo chceme, ale to, čo máme...“. Jedným z výstupov malého projektu bolo premietanie filmu režiséra Jara Vojteka „Deti“ pre spolužiakov a učiteľov školy v kine Junior. Nasledujúci deň sa konala beseda so študentmi 1. ročníkov na aktuálne témy - rodina a vzťahy medzi nami v ICM v Leviciach. Ďakujeme našim hosťom riaditeľke MsKS p. Jasečkovej, riaditeľke ICM p. Hlásnej, metodičke projektu KomPrax p. Longauerovej, R. Šebovi, študentovi žurnalistiky na UKF, ako aj všetkým prítomným za účasť a podporu.
P. Zubaj, M. Brachnová, Ľ. Barboráš, M.Belfiová 02.01.2015

DOD v škole 13. - 14.12.2018