Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice - Viac než škola

27. novembra 2014 na odbornom výcviku sme my, žiaci 4.B, uviedli zručnosti z predmetu marketingová komunikácia do živej praxe. Pracovali sme vo dvojiciach. V každej dvojici jeden žiak predstavoval predávajúceho a druhý kupujúceho a akcia mohla začať. Úlohou predávajúceho bolo pomocou dobrých komunikačných schopností a vopred pripravených materiálov a prezentácie presvedčiť o kvalite a jedinečnosti predávaných produktov. Kupujúci mali za úlohu pýtať sa a vhodne zvolenými otázkami zistiť: ,,Prečo by som si mal kúpiť práve Váš produkt?“ Ponúkané produkty boli rôznorodé, napr. čaje, káva, kozmetika, spoločenské šaty, stroj na cvičenie,... Cítili sme mierne obavy a neistotu, no myslím, že to prebehlo veľmi dobre. Zažili sme situácie, ktoré by mohli nastať aj v reálnom kúpno - predajnom procese. Nečakané otázky kupujúcich pridávali na dramatickosti, vyžadovali kreativitu zo strany predávajúcich a často vyústili do vtipných situácií.
Monika Bačová, 4.B 25.12.2014

Účelové cvičenie
1. ročníky 22.06.2018
2. ročníky 20.06.2018