Dom Matice slovenskej v Leviciach usporiadal v tomto školskom roku dňa 23.10.2013 už 16.ročník súťaže Poznaj svoju vlasť. Niesol sa v duchu 150. výročia narodenia Andreja Hlinku. Zúčastnilo sa ho 10 stredných škôl z okresu Levice, ktoré medzi sebou súťažili formou kvízu v troch okruhoch: slovenská príroda, slovenská história a slovenská literatúra. Zastúpenie mala i naša škola, ktorú reprezentovali nasledovní študenti: Dávid Šida a Diana Chvojková z 3.B triedy, Slavomír Bešina z 3.C triedy. Spoločnými vedomosťami a poznatkami, či už z regionálnej histórie, geografie a literatúry, sme sa umiestnili na peknom 3. mieste. Otázky boli veľmi náročné a preto nás toto umiestnenie milo prekvapilo a potešilo zároveň, keďže konkurencia bola veľmi silná. Bolo sme odmenení diplomom a knižnou publikáciou. Sme radi, že sme našu školu úspešne reprezentovali a obhájili 3. miesto z minulého školského roka.
Dávid Šida, 3.B 10.11.2014

DOD v škole 13. - 14.12.2018