Dňa 9.6. 2014 sa konala exkurzia pre pracovníkov marketingu 1.B, na ktorej sa žiaci dozvedeli viac o kláštore a mali možnosť spraviť si aj fotodokumentáciu. Spoznali, aké časti histórie v sebe kláštor skrýva. Kláštorný kostol patrí k najkrajším gotickým stavbám na Slovensku. Kostol má jeden hlavný oltár a niekoľko vedľajších, taktiež v ňom je kaplnka s relikviou Kristovej krvi a krypta Koháryovcov. Všetky časti kláštora majú svoje dejiny a tajomstvá, ktoré nám pani sprievodkyňa rada v skratke rozpovedala.

V súčasnosti farnosť spravuje rehoľa pallotínov, konajú sa tu púte, bohoslužby, duchovné cvičenia, tábory, svadby a rôzne iné podujatia.
Patrícia Javrová, 1.B 11.6.2014

DOD v škole 13. - 14.12.2018