V jednu slnečnú stredu, 21.mája 2014, sa naša trieda 1.C zúčastnila brigády na Krížnom vrchu neďaleko Levíc. Keď sme prišli na miesto, člen Združenia vinohradníkov Krížny vrch p. Trhan nám rozdelil prácu. Našou úlohou bolo vyzbierať smeti a odpad. Najskôr nás sprevádzal vinicami, pozreli sme si starú studňu, zrekonštruovanú sochu sv. Urbana - patróna vinohradníkov. Vybrali sme sa aj smerom ku kaplnke Panny Márie.
Spoločne sme zbierali smeti, rozprávali sme sa navzájom, hovorili sme si vtipy. Tento deň bol naozaj skvelý, o takom mieste som ani nevedel, žiaden hluk, len ticho, polia a príroda. Slniečko nám svietilo celý deň.
Myslím si, že pobyt v mimoškolskom prostredí s inými ľuďmi bol len plusom. Mali sme čas sa zamyslieť nad vecami, na ktoré v škole nie je čas. Som rád, že som sa mohol zúčastniť brigády a takto pomôcť. Ďakujem. :)
M. Šebest, 1.C 5.6.2014

Plenárne rodičovské združenie:
pondelok - 24.09.2018 o 16:30
v školskej jedálni.

Po ukončení pokračujú triedne schôdzky.