Stredná odborná škola techniky a služieb, Pod amfiteátrom 7, Levice - Viac než škola
Dnes je ( ), meniny oslavuje: , zajtra .
 
SOŠ Levice Ambasádorská škola EP
JavaScript
V dňoch 14. 05. - 18. 05. 2014 sa v tureckom Istanbule uskutočnilo posledné plánované projektové stretnutie partnerov v rámci projektu CREA. Takmer 50 účastníkov zo 7 krajín tu predstavilo svoje projektové výsledky. Študenti prezentovali svoje práce s témou Technológia (videá, prezentácie v PowerPoint). Naši chlapci Boris Cúcor a Ján Gímeš (3.D, TITT) zožali obrovský úspech s videom o banských pamiatkach v okolí Banskej Štiavnice. Workshopy pre študentov boli zamerané na rozvoj matematických kompetencií a kompetencií v prírodných vedách ako aj tradičné turecké umenie. Učitelia a riaditelia partnerských škôl hodnotili 2-ročnú projektovú prácu, sumarizovali výsledky, tvorili evaluačný dotazník a pripravovali podklady pre Záverečnú správu.
Kultúrno-poznávacie exkurzie upevnili multikultúrne povedomie a priblížili účastníkom stretnutia najväčšie poklady kresťanského i islamského sveta v Istanbule - Hagiu Sofiu, Topkapi Palace, Yerebatan Cistern, Modrú mešitu. Nezabudnuteľným zážitkom bola aj plavba loďou cez úžinu Bosphorus.

Postrehy študentov
Ján Gímeš: „Cesta a pobyt v Istanbule boli pre mňa zaujímavé. Mám zážitky z lietania a skúsenosti ako to funguje na letisku, v lietadle, v hoteli a v zahraničí. Páčila sa mi technika maľovania, ktorú sme robili na workshope. Boli tam príjemní ľudia, hlavne domáci, krásne mesto plné zachovanej zaujímavej histórie. Bolo zaujímavé plaviť sa loďou a mať po jednej strane európsku časť a na druhej ázijskú časť Istanbulu. Vyskúšal som nové chute jedál. Škoda slabej wifi v hoteli.
Boris Cúcor 3.D 25.05.2014
PRE ŠTUDENTOV
OZNAMY

DOD v škole 13. - 14.12.2018

Riaditeľské voľno
dňa 14.12.2018 (piatok)„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje“

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

ESF a EFRR


Naša škola kliká zodpovedne.sk

eea grants

detsky fond cloetta