Viva Mexico v Tekovskom múzeu Dňa 15. 5. 2014 sa 2.B a 1.C trieda zúčastnili prednášky Viva Mexico v podaní Mgr. Adama Uhnáka, ktorá sa uskutočnila v Tekovskom múzeu v Leviciach. Prednáška bola založená na reálnych zážitkoch z pobytu v tomto najviac obývanom meste na svete. Bola doplnená zábermi a zaujímavými zážitkami, ktoré celú prednášku patrične okorenili a danú krajinu nám lepšie priblížili. Po prednáške nás žiaci Pedagogickej a sociálnej akadémie v Leviciach previedli po Tekovskom múzeu, kde nám predstavili rôzne okamihy minulosti Levíc a okolia, ako napríklad založenie prvej lekárne v Leviciach, spoločenské správanie kedysi a taktiež nám predstavili slovenské ľudové kroje. Mohli sme sa zapojiť do rôznych aktivít ako napríklad výroba pravekej sekery, robenie tureckého turbanu, gombikárstvo. Za splnenie týchto úloh sme dostali Čestné uznanie historika. Bola to pre nás zaujímavá skúsenosť a je to skvelý nápad ako priblížiť študentom históriu.
Diana Chvojková a Dávid Šida 2.B 25.05.2014

DOD v škole 13. - 14.12.2018