Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice - Viac než škola

14.4. 2014 sme privítali opäť medzi nami bývalého animátora v CR a majiteľa ICCR Ing. Juraja Buranovského, PhD., ktorý pracoval ako animátor 4 sezóny na Kanárskych ostrovoch v 5*, 3* a 4* hoteloch. Španielsko je podľa neho číslo 1. v animácii, pričom v hoteloch s menej hviezdičkami je animácia voľnejšia a lepšia, pretože zábava nemá až také prísne hranice.
Náš hosť nám nielen porozprával vlastné zážitky a skúsenosti z animačnej práce, premietol množstvo exotických fotografií, ale nám aj vysvetlil, ako sa možno stať animátorom. Na tento post sa možno dostať cez agentúry prostredníctvom kastingu, ktorý zahŕňa registráciu, predstavenie sa, prezentovanie sa pred komisiou, tanec, hry a rôzne aktivity. Najdôležitejšie je ukázať záujem o prácu a to, akí naozaj sme. Ak nás agentúra vyberie, dohodne s nami pracovné podmienky a podpíše kontrakt. Animačný tím sa skladá z toľkých animátorov, koľkých je hotel ochotný a schopný zaplatiť. Animačný program zostavuje šéf animátor so zástupcom hotela zvyčajne na dva-tri týždne v závislosti od turnusov. Animačné tímy fungujú v rôznych skupinách: Miniclub (4-12 rokov) Teeny club (13-17) Dospelí (18+) Program pre dospelých sa delí na denný a večerný. V „lepších hoteloch“ sa vyžadovalo aj príslušné oblečenie (čierne nohavice, čierne topánky a biela košeľa).

Dnes si hostia vyberajú destináciu aj podľa animácie. Preto musí byť animačný program vyvážený, logicky zostavený a každý hotel by mal mať vlastného maskota. Na záver nám p. Buranovský poradil, na čo by úspešný animátor nemal zabúdať:
- prvý dojem
- kontakt s hosťom, zapamätať si mená (môžu byť aj prezývky)
- nehádať sa s hosťami
- dať účastníkom možnosť výberu pri aktivitách
- dochvíľnosť a presnosť.

V druhej časti besedy predstavil p. Buranovský svoje Inovačné centrum cestovného ruchu, ktoré ponúka poradenské a konzultačné služby v oblasti destinačného manažmentu a marketingu. Centrum spolupracuje s oblastnými organizáciami CR, spracúva pre ne koncepcie rozvoja CR v ich regióne, vyhotovuje žiadosti o nenávratný finančný príspevok z eurofondov. Predstavil nám svoju zaujímavú web stránku www.iccr.sk a ponúkol možnosť zverejniť naše úspešné projekty a aktivity na svojej stránke. Zároveň sme sa dohodli na budúcej možnej spolupráci v rámci odboru Pracovník marketingu.
Patrícia Javrová, 1.B, Pracovník marketingu Ing. Alena Krtíková, projektový manažér 28.04.2014

Účelové cvičenie
1. ročníky 22.06.2018
2. ročníky 20.06.2018