bola témou stretnutia s p. riaditeľkou ROS v Leviciach Mgr. Alžbetou Sádovskou so žiakmi 1.B odboru Pracovník marketingu v marci 2014. Získali sme zaujímavé informácie o histórii a poslaní ROS, ktorým je rozvíjanie umeleckej činnosti a šírenie osvety (film, divadlo, tanec, workshopy, atď.). Spoznali sme najznámejšie podujatia ROS-ky ako sú folklórny festival, Dni fotografie v Leviciach, fotografické výstavy AMFO, krajská divadelná prehliadka a projekt This is us (podujatie v angličtine). Dozvedeli sme sa, že najdôležitejšími predpokladmi úspešného podujatia sú originálny nápad, tvorivosť, dobrá propagácia a najmä získanie financií. Viaceré podujatia sú určené aj pre deti, preto sa organizujú cez víkendy a sú zadarmo.

ROS v Leviciach vzniklo v septembri 2007, jeho zriaďovateľom je Nitriansky samosprávny kraj a pôsobí v 98 obciach regiónu.
Patrícia Javrová
9.4.2014