Kto nepozná minulosť, nepochopí budúcnosť. (Thomas Mann)

Aj v duchu tohto výroku sa dňa 26.9.2013 4.B trieda, odbor pracovník marketingu, zúčastnila exkurzie v Tekovskom múzeu v Leviciach, kde sme mali možnosť vidieť množstvo zaujímavostí. Prvou prehliadkou, ktorú sme v múzeu absolvovali, bola výstava historických hlinených fajok, ktorá sa uskutočňuje za pomoci Klubu historických fajok o. z. Nitra pod názvom „Príbeh fajky“. O tejto výstave a jej zaujímavostiach nám porozprávala sprievodkyňa múzea. Ďalšou nemenej zaujímavou výstavou bola výstava v Dobóovskom kaštieli, ktorá prezentuje obdobie socializmu pod názvom „Budovanie krajších zajtrajškov...“ Bolo pre nás nesmierne zaujímavé pozrieť si rôzne predmety, odev, fotografie, ktoré verne zobrazovali život ľudí v tomto období. Poslednom výstavou, ktorej sme sa v tento deň zúčastnili, bola výstava prác žiačok Mgr. Aleny Cibulkovej, ktorá sa organizovala pod názvom „Alenka Cibulková In memoriam“ ako spomienka na pedagogičku, ktorá ovplyvnila mnohé umelecké talenty.
Erika Srnková 26.9.2013

DOD v škole 13. - 14.12.2018