Projektové stretnutie v Leviciach V dňoch 12.- 16.3. 2014 bola naša škola hostiteľom stretnutia zahraničných partnerov z celej Európy. V rámci projektu CREA (Comenius) sa stretnutia zúčastnilo 19 učiteľov a 30 študentov z Nemecka, Portugalska, Maďarska, Slovinska, Talianska, Turecka. Pracovný program bol bohatý a rôznorodý. Stretnutie otvoril medzinárodný veľtrh škôl, kde študenti predstavili typické produkty svojej krajiny, pripravili degustácie a ponúkali propagačný materiál. Nasledovali študentské prezentácie a videá s tematikou „7 divov môjho regiónu“, v ktorých autori priblížili účastníkom pozoruhodné miesta a atrakcie vo svojom okolí. Naozaj sme boli prekvapení, koľko zaujímavostí je okolo nás, len ich treba objaviť. Pracovné workshopy sa konali oddelene pre učiteľov aj študentov. Pedagógovia hodnotili doterajšiu projektovú prácu, riešili prípravu záverečnej správy a organizáciu posledného projektového stretnutia v Turecku. Diskutovali aj o myšlienke podať v rámci aktuálnej výzvy nový projekt partnerstva na roky 2014 – 2016 v rámci programu Erasmus+, akcia KA 2. Naši učitelia predstavili zahraničným kolegom spôsoby, akými rozvíjame podnikateľské zručnosti našich študentov v rámci programov Podnikanie v cestovnom ruchu alebo Aplikovaná ekonómia, čo sa stretlo s veľkým záujmom. Študentské workshopy, ktoré riadili naši učitelia, boli zamerané na rozvoj kreativity, sebavyjadrenia, rozvoj mäkkých zručností. V rámci nich medzinárodné tímy vytvárali spoločný obraz, ktorý sa stane trvalou súčasťou výzdoby školy a bude pripomínať príjemné chvíle strávené spolu. Študenti sa ďalej venovali aktuálnej téme svojho veku – vzniku konfliktov, ich predchádzaniu a riešeniu, významu peermediácie. Voľnočasový program umožnil účastníkom spoznať najzaujímavejšie lokality nášho regiónu. Našim hosťom sme predstavili kaštieľ v Svätom Antone, historickú Banskú Štiavnicu s Betlehemom, romantický Bojnický zámok. Nevynechali sme ani regionálnu gastronómiu s typickými jedlami. Projektové stretnutie prebiehalo v príjemnej a priateľskej atmosfére aj vďaka krásnemu jarnému počasiu. Veríme (a účastníci nám to potvrdili), že na pobyt v našej škole, meste Levice a na Slovensku si uchovajú len pekné spomienky.
Ing. Alena Krtíková 03.04.2014

Plenárne rodičovské združenie:
pondelok - 24.09.2018 o 16:30
v školskej jedálni.

Po ukončení pokračujú triedne schôdzky.