Dňa 31.1.2014 sme mali namierené do Bratislavy na odbornú exkurziu Veľtrh cestovného ruchu a gastronomických zariadení. Ráno pred školou nás vyzdvihol autobus, ktorý bol veľmi pekný, nový a počas jazdy sme zistili, že aj veľmi pohodlný. Keď sme dorazili do Bratislavy, rozdelili sme sa na 2 skupiny s odlišným programom.

My, prváci markeťáci, sme ako prvé miesto navštívili Bratislavský hrad, odkiaľ sme mali krásny výhľad na celú Bratislavu a urobili si fotky. Potom sme navštívili Európske informačné centrum, kde sme sa dozvedeli zaujímavé informácie o Európskom parlamente. Tu nás prekvapili kvízom, ktorý mal zistiť, aké vedomosti sme nadobudli počas výkladu a samozrejme sme boli aj odmenení zaujímavými cenami. Vďaka našim vedomostiam sme si odtiaľ priniesli aj propagačný materiál.

Žiaci 2.B PM a 3.D KPD sa zúčastnili iného sprievodného programu - exkurzie na Letisko M. R. Štefánika. Tu im pracovníčka letiska priblížila históriu letiska od jeho vzniku v r. 1946 až po súčasnosť. Previedla ich celým objektom letiska, prešli aj bezpečnostnou kontrolou, ktorá bola pre tých, ktorí sme ešte neleteli, veľmi zaujímavá. Autobusom sa prepravili do požiarnej zbrojnice, kde požiarnici predviedli požiarne autá, ktoré zabezpečujú ochranu letiska . Asi najpútavejšia bola prehliadka biologickej ochrany letiska a názorná ukážka práce sokoliara. Záver exkurzie patril prehliadke súkromných lietadiel, ktoré parkujú na letisku. Prehliadka letiska sa im veľmi páčila a pretože zlé počasie neumožnilo prehliadku vládneho špeciálu, určite sa na letisko M. R. Štefánika ešte vrátia.

Neskôr sme sa všetci presunuli do veľtržného areálu Incheby na Veľtrh ITF Slovakiatour a Danubius Gastro. Toto podujatie bolo mimoriadne zaujímavé a pre nás aj užitočné. Našli sme tu mnoho zaujímavých stánkov či už s gastronomickými zariadeniami alebo cestovné kancelárie s ich produktmi a veľa posilňovacích strojov a doplnkov z oblasti fitnessu a športu, čo mňa osobne veľmi oslovilo :).

No a na záver sme navštívili aj obchodné centrum Aupark, kde sme sa občerstvili a oddýchli si, niektorí aj pokúpili, čo mali v pláne . O 18:00 hod. bol príchod na stanicu v Leviciach a tým sa naša exkurzia skončila . :)
Melisa Mikulecová, 1.B, pracovník marketingu Ing. Jana Bakovková 13.02.2014

Plenárne rodičovské združenie:
pondelok - 24.09.2018 o 16:30
v školskej jedálni.

Po ukončení pokračujú triedne schôdzky.