V zdravom tele- zdravý duch alebo Čo ťa nezabije, to ťa posilní  Už dlhšie sme chceli zorganizovať na Strednej odbornej škole, Pod amfiteátrom 7 v Leviciach akciu, ktorá bude dostatočne atraktívna pre našich študentov. Podarilo sa nám to pomocou národného projektu KomPrax – Kompetencie pre prax, ktorý nám pomohol v zrealizovaní nápadu. Na prvom víkendovom školení, ktoré sa konalo 20. – 22. 9. 2013, sme sa dozvedeli, čo má obsahovať napísaný projekt. Do ďalšieho víkendového školenia, 4. – 6. 10. 2013, sme mali za úlohu premyslieť si, o čom naše projekty budú a podrobne vypracovať náš Malý projektový zámer. Po schválení projektov sme začali s propagáciou na škole formou plagátov, školskej web stránky, osobne sme zisťovali záujem našich spolužiakov. V ďalšom kroku sme oboznámili pána riaditeľa s našou aktivitou. Projekty si pripravili 3 študentky: N. Miková, D. Chvojková, A. Žigová z 2.B (odbor pracovník marketingu), 1 chlapec- R. Gellen z 3.D (odbor komerčný pracovník v doprave). Dňa 19. 12. 2013 N. Miková začala s prípravou gulášu v projekte Guláš párty „trochu inak“. O 18,00 hod sa všetko začalo. Prichádzali študenti, ktorých sme ponúkli chutným gulášom. Po tomto skvelom úvode sa pripravili na interaktívnu diskusiu jedného z našich študentov - Radoslava Gellena o komunikácii pod názvom „Komunikuj správne“. Spoločne odhaľovali chyby, ktoré sa najčastejšie robia v komunikácii. Zamerali sa na neverbálnu komunikáciu a zahrali si veselú interaktívnu hru. Počas Noci v škole sa študenti zabavili tiež v športových súťažiach, vybláznili sa vo vankúšovej bitke, vytancovali sa na diskotéke, ktorú „mal pod palcom“ študent našej školy - Boris Cúcor z 3.D. Kto bol unavený, mohol hrať PC hry, poker, poprípade si pozrieť nejaký film. Samozrejme, v telocvični bolo povolené spať. Druhý deň, 20.12.2013, bol náročný pre tých, ktorí si nepospali. Študentka Andrea Žigová si pripravila športový deň pod názvom „Get Active“. Konal sa florbalový turnaj, exhibičný zápas učitelia vs. študenti a špecialita našej školy - Beh pred Frajtovou. V „cezškolskom“ behu si žiaci vyskúšali svoju pozornosť, vedomosti, ale aj zmysel pre humor. Všetci víťazi boli samozrejme ocenení zaujímavými cenami. Na záver by sme sa chceli poďakovať nášmu pánovi riaditeľovi RNDr. Jánovi Krtíkovi a profesorom našej školy, pretože bez nich by sa žiadne akcie konať nemohli. Zároveň dúfame, že sa aj iní študenti nechajú inšpirovať našimi nápadmi, zapoja sa do projektov KomPrax a získajú veľa zaujímavých skúseností.
10.02.2014

Plenárne rodičovské združenie:
pondelok - 24.09.2018 o 16:30
v školskej jedálni.

Po ukončení pokračujú triedne schôdzky.