Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice - Viac než škola

Prezentačný deň 3.B

Dňa 07.06. 2016 predstavili žiaci 3.B úlohu, ktorá nám zabrala veľa času a hlavne stresu. Prezentovali sme v rámci odborného výcviku podnikateľské plány, ktoré boli zamerané na otvorenie a prevádzkovanie penziónu vo vidieckom CR. Našou úlohou bolo ich podrobné spracovanie v textovej forme a následné sformulovanie do ústnej prezentácie so sprievodnou prezentáciou v PowerPointe. Penzión mal poskytovať služby vidieckeho turizmu a tak sme si  museli zvoliť vhodnú lokalitu a následne vhodný názov. Dôležité bolo preskúmať konkurenciu, na základe ktorej sme vedeli zvoliť vhodné ceny a riešiť otázky distribúcie a propagácie. Taktiež sme sa zaoberali aj otázkami personálneho zabezpečenia, rozsahom poskytovaných služieb, segmentáciou trhu. Po predstavení poväčšine dôkladne spracovaných podnikateľských plánov sme sa dočkali ohodnotenia svojej snahy. Počiatočný stres opadol      a žiaci predviedli svoj najlepší výkon.

Patrícia Javrová

3.B PM

Patrícia Javrová 3.B PM 20.06.2016

Účelové cvičenie