Deň sv. Urbana na Krížnom vrchu 2016

Dňa 28.5. 2016 sme sa ako každý rok zapojili do prípravy a priebehu oslavy Dňa sv. Urbana na Krížnom vrchu v Leviciach, ktorú organizovalo miestne združenie vinohradníkov. Žiačky z 3.B a 2.B triedy (študijný program marketing v turizme) strávili deň dobrovoľným vypomáhaním organizátorom oslavy. Po príchode na miesto sa začalo s prípravou stolov, lavíc, pohárov a  vyznačením cesty. Program dňa mal viac častí. Prvou bola omša pri soche Sv. Urbana s príhovorom primátora mesta Levice Ing. Štefana Mišáka. Po skončení omše mali hostia možnosť ochutnať rôzne druhy vín a občerstviť sa kotlíkovým gulášom. Pomáhali sme s predajom pohárov, lístkov a taktiež s obsluhou. Kultúrny program vytvorilo viacero folklórnych skupín ako napríklad Lipka - spevácky súbor ľudových piesní z Tehly, Evka a Lenka Bacmaňákové - heligonkárky z Kysúc a Javorinka - ľudová hudba Kozárovce. Celý deň nás sprevádzalo príjemné slnečné počasie a zahriali nás aj úsmevy ľudí.

Paťa Javrová, 3.B

Paťa Javrová, 3.B 13.06.2016