Exkurzia v Slovintegra Energy a.s.

Spoločnosť Slovintegra Energy,  Ul. Zeppelina 7, Levice,  je dcérskou spoločnosťou skupiny Slovintegra, ktorá vyrába a distribuuje teplo a elektrickú energiu od roku 2007.

V rámci dobrých vzťahov so spoločnosťou Slovintegra Energy sme mali možnosť priblížiť našim žiakom  technológiu výroby elektrickej energie a tepla. Sprevádzal nás Ing. Ladislav Viglaš, ktorý tu pracuje od prvého spúšťania paroplynového cyklu (PPC). Vedel odpovedať na každú zvedavú otázku ohľadom plynových turbín, parných turbín, spaľovacích motorov, čerpadiel, chemickej úpravy vody, rozvodu elektrickej energie do siete, výroby pary, rozvodu horúcej vody na vykurovanie mesta Levice.

Maturantom sa takto spojila teória s praxou. Počuli a videli to, čo poznali z výkladu učiteľov a z knižiek. Videli vyradený doskový výmenník pary, najväčšiu klimatizačnú jednotku na výrobu chladnej vody z Číny, ktorá je na Slovensku jedinou. Pochopili význam hospodárenia s teplom, potrebu údržby a mazania strojov a zariadení, kontrolu kvality vody. Videli spôsob riadenia výroby z velína, kde ich zaujalo množstvo monitorov s grafmi a číslami. Ďakujeme spoločnosti Slovintegra Energy a.s. za túto zaujímavú skúsenosť.

Ing. Monika Nagyová

Ing. Monika Nagyová 16.05.2016

Plenárne rodičovské združenie:
pondelok - 24.09.2018 o 16:30
v školskej jedálni.

Po ukončení pokračujú triedne schôdzky.