Spoznávali sme ďaleký sever ...

V období 5.4. 2016 – 11. 4. 2016 sme sa zúčastnili posledného projektového stretnutia v Nórsku v rámci bilaterálneho projektu Inovácie vo vzdelávaní prostredníctvom rozvoja kľúčových kompetencií. Program bol  nabitý zaujímavými stretnutiami, exkurziami a veľmi sa nám páčil. Spoznali sme priestory partnerskej školy Fræna vidaregåande skole, Elnesvaagen, plavili sa školskou rybárskou loďou na ostrovy Bjørnsund, navštívili sme vojnové bunkre v meste Bud. Videli sme jedinečnú Atlantickú cestu, ktorá prepája ostrovy s pevninou, vnímali krásu a pátos 400-ročného kostolíka v Kvernes. Plavili sme sa v jaskyni Naas s krištáľovo čistou vodou, navštívili sme ostrovy Aukra, Ona, Finnøy a Harøy s ich typickým koloritom. Trávili sme čas s nórskymi študentmi a učiteľmi, zažili sme Spanish Night a zaujímavé workshopy. Naučili sme sa zopár nórskych slovíčok a fráz, ochutnali regionálne špeciality. Spoznali sme novú krajinu, kde je naozaj krásna príroda a ľudia sú veľmi milí. Zostalo nám veľa pekných zážitkov, na ktoré budeme spomínať ešte veľmi dlho.

Za všetkých účastníkov pobytu v Nórsku: Dávid Neuschl (2.B), Juraj Kandráč (1.B) a Martin Kollár (1.C)

Viac informácií nájdete v sekcii Projekty - EEA grants.

Dávid Neuschl (2.B), Juraj Kandráč (1.B) a Martin Kollár (1.C 11.05.2016

Plenárne rodičovské združenie:
pondelok - 24.09.2018 o 16:30
v školskej jedálni.

Po ukončení pokračujú triedne schôdzky.