Stredná odborná škola techniky a služieb, Pod amfiteátrom 7, Levice - Viac než škola
Dnes je ( ), meniny oslavuje: , zajtra .
 
SOŠ Levice Ambasádorská škola EP
JavaScript

Úspešné finále projektu EuroMoba

Začiatok nového roka priniesol ukončenie projektu zahraničných stáží, ktorého sa vlani zúčastnilo 30 žiakov našej školy z odborov mechanik špecialista automobilovej výroby, technik informačných a telekomunikačných technológií, pracovník marketingu. Dvojtýždňové stáže sa uskutočnili v atraktívnych destináciách Malaga (Španielsko), Praha (Česko), Portsmouth (Anglicko). Stážisti pracovali v podnikoch podľa svojho odboru štúdia, vo voľnom čase spoznávali tradície a zaujímavosti stážových miest. Na mnohých pracoviskách sa stretli s novými technológiami a postupmi, ktoré zatiaľ nemali možnosť vidieť či vyskúšať. Stáže podporili  ich zmysel pre samostatnosť, objektívne  hodnotenie kvality vlastnej práce, zodpovednosť, vhodné spoločenské správanie a vystupovanie v rámci firemnej kultúry. Interkultúrne a cudzojazyčné zručnosti sa rozvinuli vďaka pobytu v historicky, geograficky a kultúrne rôznorodých destináciách. Plánovanie a organizovanie pracovných povinností, voľnočasových aktivít, zdieľanie radostí i starostí s rovesníkmi, práca v medzinárodnom tíme prispeli významne k osobnému rozvoju každého účastníka. Niektorí žiaci si „nazbierali“ materiál na tvorbu maturitného projektu a využijú tak získané skúsenosti. Každý účastník stáže získal certifikát z pracoviska ako aj medzinárodný Europass Mobilita.

Ako hodnotia stážové pobyty samotní účastníci? Tu je niekoľko názorov z ich záverečných správ:

„Na zákazkách som si vyskúšal nové veci, čo sme v škole nerobili. Mám teraz lepšiu predstavu o svojich cieľoch ohľadne mojej profesionálnej kariéry, lepšie poznám svoje silné a slabé stránky a určite som sa zdokonalil vo svojom odbore“.

„Táto stáž mi priniesla mnoho do budúcnosti v tom, že teraz sa viem prispôsobiť atmosfére a klíme na pracovisku, získala som veľa nových vedomostí a spoznala zákulisie práce cestovnej kancelárie. Taktiež som spoznala kultúru a správanie sa ľudí v zahraničí a celú ich spoločnosť“.

„Prax v Prahe mi dala veľa vedomostí. V servise mi hneď dali robiť samému zákazku, aby videli, čo dokážem a boli spokojní. Tak som celé 2 týždne robil zákazky sám. S majstrami som vychádzal veľmi dobre, sme aj naďalej v kontakte. So stážou som bol veľmi spokojný a veľa mi to dalo, za čo ďakujem“.

„Pozitívne hodnotím výber rodiny, pracovného miesta, miesto stáže. Páčila sa mi mentalita obyvateľov mesta Portsmouth, ktorí boli vždy ochotní pomôcť. Som spokojná s poskytnutými službami agentúry Tellus Group. Myslím si, že stáž mi pomohla lepšie zvládať stresové situácie, nachádzať riešenia v náročnejších situáciách, kreatívne sa prejaviť, zlepšila som si komunikáciu v anglickom jazyku, som viac presvedčená               o svojich schopnostiach, ľahšie sa adaptujem na nové prostredie, som otvorenejšia, viem sa pohotovejšie rozhodovať a vytvorila som si predbežnú predstavu o svojej budúcnosti“.

 „Celkovo hodnotím úroveň stáže veľmi dobre. Vďaka nej som sa naučila spolupracovať v tímoch, plánovať a organizovať svoje úlohy a činnosti, lepšie využívať internet, sociálne médiá a počítače. Stáž som strávila so skvelou partiou ľudí, s ktorými sme teraz najlepší priatelia. Ďakujem za túto skúsenosť“.

„Naučil som sa veľa nového, čo by som sa v škole možno nikdy nenaučil. Zažil som veľa situácií, kde bolo treba rýchlo a logicky myslieť. Určite to bol zaujímavý zážitok a rád by som si to niekedy zopakoval či už ako študent alebo ako pracovník v zahraničnej firme“.

„Stáž hodnotím len a len pozitívne, nemám jednu výhradu a som nadšený, že som sa jej mohol zúčastniť. Budem na ňu vždy spomínať len v dobrom a ako na vynikajúcu skúsenosť, ktorá mi ukázala moje slabé stránky a ako zvládam spoliehanie sa sám na seba, orientovanie sa v cudzom meste v inom štáte. Som rád, že som pracoval v bezchybnom pracovnom kolektíve, želám si, aby som aj v budúcnosti pracoval v takom dobrom kolektíve a môj šéf bol taký ľudský a priateľský ako šéfka v mojej prevádzke v UK“.

„Podľa môjho názoru je stáž to najlepšie čo sa vám môže naskytnúť počas štúdia. Vidíte svet, spoznávate ľudí a ste nútený rozprávať v cudzom jazyku, čo je pre vaše zdokonalenie sa v ňom tá najlepšia alternatíva. Získavate kontakty do budúcna, čo je dobré pre vašu budúcu kariéru. Kiež by mal každý tú možnosť to skúsiť“.

 

Ing. Alena KrtíkováIng. Alena Krtíková 13.01.2016
PRE ŠTUDENTOV
OZNAMY

DOD v škole 13. - 14.12.2018

Riaditeľské voľno
dňa 14.12.2018 (piatok)„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje“

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

ESF a EFRR


Naša škola kliká zodpovedne.sk

eea grants

detsky fond cloetta