Navždy sa zachová v pamäti stužková!

Obleky, kravaty, profesor dojatý, dievčatá zmenené šatami na dámy. Úsmevné spomienky, už je to za nami... Ááááá! Elán to vyjadril za nás všetkých: Navždy sa zachová v pamäti stužková! Pripínanie zelených stužiek je veľkým dňom v živote každého mladého človeka. Rovnako s očakávaniami sme prežívali tieto okamihy aj my – maturanti 4.B a 4.C triedy. Slávnostne oblečení, vnútorne rozochvení, s úsmevom na tvári.

Naša stužková sa konala v magický dátum v piatok 13.novembra 2015. V predchádzajúcu noc som nemohla zaspať a celý deň som prežila vo veľkom očakávaní blížiacej sa udalosti. Zo začiatku to síce vyzeralo na nešťastný piatok 13. a padlo veľa sĺz po príchode zo salónov kvôli nespokojnosti s účesom či make-upom, avšak nakoniec každý z nás vyzeral jedinečne. Keď sme sa na javisku zoradili do nešikovného polkruhu, dojato sme na seba pozerali. Bolo to tu. Stáli sme na stužkovej, na ktorú sme sa tak dlho pripravovali, a ktorá nás stála toľko driny, sebazaprenia, potu a nervov. Pri nástupe na úvodnú hudbu sa nám všetkým chveli ruky, cítili sme na sebe pohľady svojich rodičov, blízkych a profesorov. Mame sa leskli v očiach slzy a otec sa  dojato usmieval.

Počas programu sme sa nevyhli trapasom, niektoré čísla nám vôbec nevyšli, pozmenili sme text a smiali sa spolu s divákmi. Spomínam si, ako sme dávali dokopy náš program: chaoticky a v nesúlade, ale s veľkým nadšením a túžbou zaujať. Každý prišiel s nejakým nápadom, nuda zo stereotypného vyučovania sa kamsi vytratila a my sme žili svojou kreativitou a snahou prejaviť svojho umeleckého ducha. Najväčší úspech zožalo číslo Cuky Luky a pidilidi.

Zatancovali  sme si s rodičmi aj učiteľmi, ktorí zo seba zhodili prísny výraz v tvári a priateľsky s nami konverzovali a bavili sa.

Po častuškách, na ktorých sa mnohí z nás pobavili, nasledovala tombola, za ktorú by sme sa veľmi rada poďakovali našim sponzorom. Vďaka patrí:

Orange

DM drogéria

Panta Rhei

Autoškola Peter Maňák

SOŠ Pod amfiteátrom 7

Štec Zsolt

Csémi, s.r.o.

Darčekové predmety od rodičov a profesorov

Hovorí sa, že na stužkovú slávnosť by mal človek spomínať celý život. Nie je to len obyčajná zábava, na ktorej sa chcete vyblázniť a zabudnúť na školské povinnosti.  Má totiž za úlohu preveriť vašu odvahu, trpezlivosť, prebudiť triedneho ducha, vytvárať nové priateľstvá a zároveň posilňovať tie staré, ochotu obetovať sa a prichádzať s riešeniami problémov. Keby sme chceli použiť často omieľané klišé, povedali by sme, že stužková aj s maturitnými skúškami symbolizuje akýsi začiatok dospelosti, dvere do nového života, spája v sebe nový začiatok, ale aj definitívny koniec. Jednoducho stojí za námahu!

Soňa Maňáková

Soňa Maňáková 4.B 03.12.2015

Plenárne rodičovské združenie:
pondelok - 24.09.2018 o 16:30
v školskej jedálni.

Po ukončení pokračujú triedne schôdzky.