Žiaci I. B a tiež 2.B PM pracovali v šk. r. 2014/2015 na dvoch medzinárodných eTwinningových projektoch: «Подружимся!» a «Давайте поиграем с русским языком». Rozvíjali si svoje znalosti v ruskom jazyku, získavali nové vedomosti pri práci s IKT, spoznávali študentov z iných krajín. 24. 06.2015 sa žiaci 1.B zúčastnili stretnutia s partnerskou školou OA v Leviciach, na ktorom sme si vymieňali projektové skúsenosti. Atmosféra na projektovom stretnutí bola príjemná. Žiaci tu predstavili aktivity realizované v projekte „Давайте поиграем с русским языком“. Spolupracovali sme na tvorbe kalendára „Ročné obdobia“, prezentáciách o národných jedlách, o Leviciach, o našej škole. Využívali sme rôzne programy na vytváranie jazykových hier a súťaží. Študenti spolu pridávali príspevky na projektovú nástenku – Môj obľúbený kvet, Moje obľúbené jedlo, vytvárali plagáty, pexesá a iné hry. Vytvorili sme pexeso o kvetoch v ruskej verzii, hry v programe learningapps: osemsmerovky, priraďovanie slov k obrázkom, pexesá k vybraným témam. Študenti I.B by radi pokračovali aj v budúcnosti v podobných eTwinningových aktivitách. Vynikajúcu prácu pri realizácii projektu "Давайте поиграем с русским языком!" v rámci programu partnerstvo škôl eTwinning ocenil eTwinning Team udelením Európskeho certifikátu kvality. S obsahom projektu sa bude možné oboznámiť v špeciálnom oddieli európskeho portálu eTwinning www.etwinning.net.
PaedDr. Valentína Karafová koordinátorka projektu 08.11.2015

DOD v škole 13. - 14.12.2018