Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice - Viac než škola

Exkurzia v Štátnom archíve

7.10.2015 sa žiaci 1.B zúčastnili exkurzie v Štátnom archíve v Leviciach. Vypočuli sme si prednášku o zhromažďovaní a pôvode dokumentov, ich nadobúdaní od vlastníkov, o ochrane a bezpečnom uschovávaní a evidencii dokumentov. Dozvedeli sme sa, prečo je archív dôležitý nielen pre nás ale aj pre našu vlasť hlavne kvôli histórii a dejinám Slovákov a Slovenska . Z exkurzie sme si veľa odniesli, naučili sa niečo o histórii Levíc a levického archívu, o tom, ako sa uchovávajú všetky písomnosti. V budúcnosti si určite budeme dávať väčší pozor na naše vlastné dokumenty.

27.10.2015

Účelové cvičenie
1. ročníky 22.06.2018
2. ročníky 20.06.2018