Dňa 2. 10. 2015 naša škola zorganizovala zaujímavé dopoludnie k Svetovému dňu turizmu s účasťou pozvaných hostí, ktorí prezentovali svoje skúseností, zážitky, nápady, postrehy a vízie z oblasti turizmu. Viceprimátor mesta Levice hovoril o cieľoch a zámeroch, ktoré by mali podporiť rozvoj turizmu v meste Levice. Vyzval študentov k spolupráci, priblížil im nové zaujímavé podujatia, informoval ich o strategických plánoch, ktoré sú zakomponované v programe rozvoja cestovného ruchu na obdobie rokoch 2015 - 2020. Starosta obce Bátovce zase priblížil problémy rozvoja turizmu v bátovskej kotline. Pani Maračková opísala svoje skúsenosti pri organizovaní zájazdov do Ruska a na Ukrajinu. V programe ďalej vystúpili nielen absolventi ale aj súčasní študenti školy, ktorí porozprávali o svojich cestovateľských zážitkoch, ktoré získali prostredníctvom európskych projektov a účasti na medzinárodných stážach. Súčasťou domáceho cestovného ruchu sú aj regionálne jedlá a tak na našom podujatí nechýbali povestné drevorubačské párance. Okrem ochutnávky lokší či párancov si študenti vypočuli aj históriu ich vzniku. Sladká odmena a "drobná pozornosť" patrila víťazom sprievodných aktivít – súťaží "O najkrajší cestovateľský príbeh" - Andrei Žigovej (1.miesto) a Nikolete Véghovej (1. miesto) za "Naj foto z prázdnin". O tom, že podujatie sa páčilo aj našim prvákom markeťákom, svedčí hodnotenie Karin Kováčovej (1.B): „S takýmto podujatím som sa ešte nestretla, preto sa mi páčilo. Starosta Bátoviec nám pekne predstavil svoju obec, ktorú som doteraz ani nepoznala. Úplne najlepšia bola ochutnávka párancov a lokší. Taktiež ten chalan, ktorý chodil k nám na školu (Janko Gažo) nám ukázal, kde všade sa môžeme dostať aj na bicykli a štvrtáčky nás oboznámili s praxou v zahraničí, čo ma tiež zaujalo. Bola to pre nás veľká inšpirácia, aby sme sa zdokonaľovali v cudzích jazykoch. Dobrá bola aj súťaž o „naj“ fotografiu, ktorej sme sa mohli zúčastniť. Potešilo ma takéto spestrenie vyučovania“.
Andrea Žigová, 4.B 13.10.2015

DOD v škole 13. - 14.12.2018