Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice - Viac než škola

Vo štvrtok 8.10.2015 sme sa my, markeťáci zo 4.B, vybrali v rámci odborného výcviku spoznávať dve výnimočné mestá – Kremnicu a Banskú Štiavnicu. Ako správni študenti odboru zameraného na cestovný ruch, sme sa na túto exkurziu dôkladne pripravili. Každý z nás spracoval informácie o inej pamiatke a na mieste o nej informoval ostatných spolužiakov. Svedčia o tom aj mnohé fotografie, ktoré sme nafotili. Prvé navštívené mesto bola Kremnica. Navštívili sme tu Mincovňu, ktorá je mimochodom najstaršia prevádzkovaná mincovňa v Európe. Po zaujímavej prehliadke starej aj novej raziarne sme sa prešli po centre, kde sme obdivovali Morový stĺp. Hustý dážď nás žiaľ predčasne zahnal do nášho autobusu, ktorý nás doviezol do Banskej Štiavnice. Prehliadku mesta sme začali návštevou cintorína, kde je pochovaná Mária Pischlová, láska Andreja Sládkoviča. Po výdatnom obede sme sa zastavili a pofotili pri majestátnom Trojičnom stĺpe. Následne sme navštívili Štiavnický Betlehem, ktorý je najväčším pohyblivým dreveným betlehemom na Slovensku. Veľmi zaujímavým miestom je aj Klopačka, v ktorej sa v minulosti nachádzalo zariadenie, ktoré klopaním oznamovalo baníkom čas fárania. Dnes je tam umiestnená veľmi vkusná a netradičná čajovňa. Počasie nám prialo a preto sme sa prešli historickým centrom s množstvom historických budov, obchodíkov a čajovní. Exkurziu sme ukončili návštevou Starého aj Nového Zámku. Prežili sme deň plný histórie, spoznávania ale aj príjemných zážitkov so spolužiakmi.
Dávid Šida, 4.B 13.10.2015

Účelové cvičenie
1. ročníky 22.06.2018
2. ročníky 20.06.2018