30.4.2015 zorganizovali žiaci III.B triedy spolu s členmi Denného centra dôchodcov v Leviciach v spolupráci so Štátnym archívom zaujímavý workshop zameraný na regionálnu históriu a život Židov v Leviciach a okolí. Prostredníctvom prezentácií sme sa zoznámili so zachovanými listinami z 15. storočia. Prekvapila nás možnosť hľadať informácie týkajúce sa rodokmeňov a našich predkov prostredníctvom štátneho archívu. Taktiež nás zaujal ťažký život Židov v Leviciach, ktorí boli obeťami holokaustu. Workshop bol zameraný aj na pamiatky židovskej kultúry, ako napr. židovský cintorín, synagóga a škola. Jeho priebeh bol spestrený osobnými skúsenosťami a príbehmi ľudí z levického okolia. Môžeme skonštatovať, že to bolo príjemné a veľmi poučné ,,stretnutie“ s miestnou históriou pre mladých ľudí aj pre seniorov.
Dvořáčková Anna – členka Denného centra dôchodcov v Leviciach P. Molnárová, S. Mazúchová, S. Maňáková, odbor pracovník marketingu 18.05.2015

DOD v škole 13. - 14.12.2018

Riaditeľské voľno