Úspešný projekt školy „Moruša čierna ako produkt regionálneho CR“ pokračuje v chotároch obcí - Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice

Záchranou vzácneho stromu moruše čiernej žije naša škola. Po marketingových aktivitách riešiteľky projektu Zuzky Sedláčekovej ktoré podporilo mesto Levice, nastúpila realizačná časť priamo v chotároch obcí Bátovskej kotliny. V dňoch 5. a 12. apríla 12 študentov školy z odboru technik informačných a telekomunikačných technológií spolu s triednou učiteľkou a s dvoma pilčíkmi odstraňovali z moruše nálety, odnášali suché opílené konáre a očistili okolie stromu. V závere vyvesili na strom oznam pre vlastníka stromy o uskutočnených prácach. Teší nás, že študentské aktivity pre záchranu vzácneho a liečivého stromu sa uskutočňujú v spolupráci s OOCR Tekov, o.z. Tekov – Hont , starostov dotknutých obcí a podporou pracovníčok Štátneho archívu, archív v Leviciach.

Zuzana Sedláčeková riešiteľka projektu 16.04.2018