Projekt „Fiktívna krajina“ - Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice

V dňoch 15.02.2018 - 18.02.2018 sme sa zúčastnili projektu „Fiktívna krajina“,  ktorý organizovala Stredoškolská únia Slovenska.  Projekt sa konal v obci Kľačno v okrese Prievidza. Cieľom tohto projektu bolo získať vedomosti o spôsobe práce „fiktívnych parlamentných strán“ a zdokonaliť si spoluprácu a vystupovanie na verejnosti v úlohe poslanca.  Boli sme rozdelení do ôsmych fiktívnych politických strán, ktoré kandidovali v našom fiktívnom štáte. Úlohou každej skupiny bolo vytvorenie „politického programu“ , daňovej, sociálnej politiky, zákonov... a pracovať pre „náš fiktívny štát“ čo najlepšie. Počas projektu sme boli postavení pred rôzne problémy, ktoré sme museli v krátkom čase vyriešiť čo najefektívnejšie. Pri ich riešení sme mali možnosť komunikovať s inými politickými stranami a čelili sme piatim „vážnym“ situáciám.

Počas cesty na toto zaujímavé podujatie sme sa zastavili na prehliadku turistického skvostu – Bojnický zámok

Tento projekt sa nám veľmi páčil, priestor dostala naša študentská kreativita. Bola to pre nás oboch príjemná skúsenosť.

Martin Kollár, III.r, Samo Slížik, I.r. št. odbor technik informačných a telekomunikačných technológií 15.03.2018