Beseda s manažérkou banky - Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice

Dňa 21.2.2018 sa uskutočnila beseda s regionálnou riaditeľkou OTP banky Ing. Klučkovou. Besedy sa zúčastnili žiaci 3.C študijného odboru TITT a 4.B študijného odboru PM. Interaktívnou formou sa žiaci zapájali do rozhovoru a získali informácie o produktoch banky, ktoré sú určené študentom – študentské účty a študentské pôžičky. Zaujímali sa o produkty pre podnikateľov, najmä začínajúcich,  ako aj o podmienky pre získanie úveru na podnikanie.

Ďalšou otázkou, ktorá nás zaujala bola ochrana vkladov a jeho zákonná úprava na Slovensku.

Niektorí študenti sú absolventi vzdelávacieho programu Etika v podnikaní a preto sa zaujímali aj o etickú stránku práce „bankára“ a najčastejšie spôsoby porušenia etiky v ich práci.

Aj napriek počiatočným obavám žiakov z náročnejšej témy,  sa po chvíľke rozprúdila živá debata a najaktívnejších žiakov odmenila p. riaditeľka zaujímavými vecnými cenami.

Ing. Bakovková 15.03.2018