V Európskom parlamente v Štrasburgu - Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice

V dňoch  13.11. - 16.11.2017 sa na pozvanie pána europoslanca Ivana Štefanca dvojica študentov školy Juraj Kandráč (III.B) a Viviana Ikréniová (II.B) spoločne           s p. riaditeľkou Ing. Sleziakovou  zúčastnila návštevy Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Bohatý a zaujímavý program  začal prehliadkou historického jadra „mesta bocianov“ položeného na kanáloch rieky Rýn, ktoré nás očarilo nielen štýlovými strechami cechových domov, veľkolepou 142 m vysokou pieskovcovou katedrálou NOTRE-DAME, ale aj  tradičnou vianočnou výzdobou okien historických budov. Prehliadka mesta pokračovala plavbou loďou po rieke Ill. Spoločný obed patril “Flammkuchen”. Nasledujúci deň sme absolvovali návštevu Európskeho parlamentu. Hneď po príchode sme mali tú česť byť prítomní pri protokolárnom prijatí pána prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku v EP. Následne sme sa presunuli do rokovacej miestnosti vypočuť príhovor pána prezidenta v pléne a následnú voľbu podpredsedu Európskeho parlamentu. Po obede sme sa presunuli do Parlamentária. Náš program uzatvorila diskusia s pánom europoslancom Štefancom a prezentácia k zloženiu a práci EK a EP.

Ďakujeme za túto príležitosť, za veľa nezabudnuteľných zážitkov  p. europoslancovi Štefancovi ako aj p. Holocsi a p. Bzdílovej, asistentkám člena EP – Ivana Štefanca.

Juraj Kandáč, III.B, logistika a špedícia 06.12.2017