Populárny Mini - Erasmus pre stredoškolákov - Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice

Projekt Mini-Erasmus, od roku 2014 organizuje občianske združenie Budúca Generácia Európy, o.z. (Future Generation Europe) a umožňuje žiakom stredných škôl zažiť počas necelého týždňa skutočné prednášky a semináre na viac ako 27 partnerských fakultách organizátora.

V dňoch 19.11:2017 - 23.11.2017 som sa zúčastnila projektu Mini Erasmus v meste Bratislava na PEVŠ, fakulta masmédií. Prvý deň bol úvodný, zoznámenie sa, príchody, ubytovanie. Popoludní sme absolvovali oficiálne stretnutie s organizátormi, tútormi a s množstvom mladých ľudí zo všetkých zapojených škôl.

V pondelok 20.11. sa uskutočnilo oficiálne privítanie na PEVŠ. Dopoludnie patrilo prednáškam z oblasti typografie a dizajnu, spotrebiteľského správania a filozofie.

Vo  večerných hodinách sa uskutočnil Networking Night na FIIT STU. Predstavili sa vysoké školy, pozvané firmy a spoločnosti. Večer sa losovala tombola po splnení kritérií účastníkov.
V utorok  22.11. patril workshopu na fakulte masmédií v mediálnom centre.
Program 23.11. zahŕňal prednášky so študentmi VŠ a workshop s Milanom Kňažkom. Večer už patril voliteľnému nepovinnému programu  -  kvízu, jazde na motokárach alebo Scavenger hunt.

Presuny po našom hlavnom meste pre „neskúsených“ účastníkov  zabezpečovali tútori z radov vysokoškolákov.

Účasť v tomto projekte mi dala naozaj veľa. Mala som možnosť vidieť prednášky na VŠ, zistiť bližšie info k odboru ktorý ma zaujíma, vidieť vybavenie školy, rôzne učebne a techniku, počuť názory študentov ako aj zažiť prístup VŠ profesorov. Hodiny mali prirodzený priebeh, rozhodne to nebolo nič "nacvičené". Tútori mali všetko pod kontrolou a organizácia bola super. Značná časť profesorov bola z praxe, čo bolo vidieť na ich prístupe a štýle vedenia prednášok. Škola má partnerské vzťahy s viacerými firmami podľa fakúlt v ktorých študenti môžu praxovať. Zapája sa do projekt Erasmus Plus s možnosťou zahraničných stáží.

Ďakujem za túto príležitosť a  určite by som odporúčala zúčastniť sa tohto projektu nielen budúcim maturantom ale aj tretiakom, ktorí v tohtoročnom projekte tvorili takmer polovicu.

Zuzana Sedláčeková, IV.B, marketing 06.12.2017

Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz