Práca v CA a CK - Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice

Dňa 27.11. sme na odbornom výcviku 1.B študijného odboru pracovník marketingu absolvovali zaujímavú besedu s konateľom CA Dekampo v Leviciach Ing. Sidóm.  Priblížil žiakom prácu v cestovnej kancelárii, opísal prácu v ich cestovnej agentúre a najmä vysvetlil rozdiel medzi CA a CK. Predstavil portfólio produktov CA Dekampo. Žiakov zaujímali požiadavky na pracovníka cestovnej kancelárie ako aj náplň ich práce.  P. Sidó uviedol príklady exotických destinácií, ktoré ponúkajú klientom, napríklad pobyty v Ománe, za  polárnym kruhom ako aj rôzne  plavby.

Z hľadiska možného budúceho uplatnenia  žiakov v oblasti CR ich upozornil aj na podmienky podnikania CK a CA na Slovensku. Žiaci boli pozvaní do CA Dekampo, aby si pozreli reálne podmienky práce v agentúre.

Ing. Jana Bakovková 30.11.2017