Beseda ku Dňu počítačovej bezpečnosti - Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice

Dňa 19.12.2018 sa na našej škole uskutočnila odborná beseda z oblasti globálnej kybernetickej bezpečnosti pod výstižným názvom „Keď ste online, buďte obozretní“. Odborným garantom celého podujatia bolo občianske združenie digiQ pod vedením odborníkov na počítačovú bezpečnosť, pani Andrei Cox z OZ digiQ, Pavla Adamca zo združenia KPMG a Štefana Moravčíka z Mládežníckeho panelu OZ digiQ. Celého podujatia sa zúčastnili takmer  všetci študenti  odboru TITT našej školy, ktorí sa dozvedeli dôležité informácie ohľadne bezpečného surfovania na internete, bezpečného online nakupovania a ako správne identifikovať falošnú webstránku. Ďalšou časťou besedy boli informácie ohľadne phishingu -  teda pokusu o nelegálne získanie citlivých osobných údajov. Podrobne sa venovali aj vyskakovacím SPAMom, nástrahám na sociálnych sieťach – ako áno a ako nie zdieľať rôzne informácie, ako identifikovať falošné aplikácie, ako sťahovať autentické online obsahy a stým súvisiace problémy, ako sa vyvarovať od nedôveryhodných dátových zariadení a ako sa brániť od rôznych kybernetických útokov. Informácie z besedy boli veľmi účinné a žiakom budú nápomocné pri bezpečnom postupe pri práci vo virtuálnom svete.

Ing. Pavel Ganecz 21.12.2018