Beseda s podpredsedom NSK p. Igorom Éderom - Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice
Dnes je ( ), meniny oslavuje: , zajtra .
 
SOŠ Levice Ambasádorská škola EP
JavaScript

podžupan Igor Éder v neformálnej besede so študentmi 1. a 2. ročníkov porozprával o svojom vzťahu k tradíciám nášho regiónu ale hlavne o svojich zážitkoch pri ceste do Ameriky, o zaujímavých stretnutiach, o milých našich predkoch, ktorí žijú v Amerike.

Zaujal nás rozprávaním, množstvom fotografií a zážitkov.

Hovoril pútavo o cestovaní lietadlom v čilejkárskych  krojoch a čižmách, o návšteve rôznych miest kde sú potomkovia – vnuci, deti Slovákov, ktorí v minulom storočí odišli do Ameriky za prácou, za zárobkom. 

Stretnutie s rodákmi sprevádzal  ľudový spev a bohato zdobené tekovské kroje. Ich kroky viedli aj do

Kostola sv. Jána Nepomuckého na Manhattane v ktorom sa konajú omše v slovenskom jazyku.   Vstupenkou k zaujímavýcm miestam veľkomesta často krát postačovalo fotenie sa návštevníkmi a  obyvateľmi NewYorku.

Vyzval študentov našej školy hlavne z odboru pracovník marketingu v turizme a komerčný pracovník v doprave (logistika a špedícia), aby sa učili, cestovali, zbierali skúsenosti a potom, aby sa vrátil domov a zužitkovali všetko vo svojej budúcej kariére – práci.V. Karafová, I. Libutková 03.12.2018
PRE ŠTUDENTOV
OZNAMY

Lyžiarsky výchovno
– výcvikový kurz
18. – 22.02.2019, SKI Vitanová„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje“

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

ESF a EFRR


Naša škola kliká zodpovedne.sk

eea grants

detsky fond cloetta