Beseda s podpredsedom NSK p. Igorom Éderom - Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice

podžupan Igor Éder v neformálnej besede so študentmi 1. a 2. ročníkov porozprával o svojom vzťahu k tradíciám nášho regiónu ale hlavne o svojich zážitkoch pri ceste do Ameriky, o zaujímavých stretnutiach, o milých našich predkoch, ktorí žijú v Amerike.

Zaujal nás rozprávaním, množstvom fotografií a zážitkov.

Hovoril pútavo o cestovaní lietadlom v čilejkárskych  krojoch a čižmách, o návšteve rôznych miest kde sú potomkovia – vnuci, deti Slovákov, ktorí v minulom storočí odišli do Ameriky za prácou, za zárobkom.

Stretnutie s rodákmi sprevádzal  ľudový spev a bohato zdobené tekovské kroje. Ich kroky viedli aj do

Kostola sv. Jána Nepomuckého na Manhattane v ktorom sa konajú omše v slovenskom jazyku.   Vstupenkou k zaujímavýcm miestam veľkomesta často krát postačovalo fotenie sa návštevníkmi a  obyvateľmi NewYorku.

Vyzval študentov našej školy hlavne z odboru pracovník marketingu v turizme a komerčný pracovník v doprave (logistika a špedícia), aby sa učili, cestovali, zbierali skúsenosti a potom, aby sa vrátil domov a zužitkovali všetko vo svojej budúcej kariére – práci.

V. Karafová, I. Libutková 03.12.2018

DOD v škole 13. - 14.12.2018