Živnostenské podnikanie trochu inak - Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice

22. novembra 2018 sme v našej škole privítali vedúceho odboru živnostenského podnikania Okresného úradu v Leviciach  JUDr. Jána Janáča. Žiakom tretích a štvrtých ročníkov predstavil živnostenské podnikanie na Slovensku, upriamil ich pozornosť na drobné zmeny v živnostenskom zákone a podal výklad k niektorým paragrafom tohto zákona. Žiakov zaujímali najmä  tieto otázky: preukazovanie odbornej spôsobilosti,  podmienky založenia jednotlivých druhov živností, poplatky pri založení živnosti  a pokuty za porušenie zákona, spôsoby a možnosti ukončenia živnosti.

V druhej časti prednášky predstavil žiakom elektronický spôsob ohlásenia živnosti, ktorý je nielen rýchlejší a pohodlnejší, ale aj finančne menej náročný.  Všetky tieto zaujímavé informácie žiaci využijú pri štúdiu odborných predmetov  ekonomika,  odborný výcvik ako aj pri tvorbe podnikateľských plánov.

Ing. Jana Bakovková 03.12.2018

DOD v škole 13. - 14.12.2018