EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV - Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice

Žiaci vyšších ročníkov v spolupráci s vyučujúcimi cudzích jazykov si aj tento rok pripravili rôzne zábavné aktivity pre našich prvákov, aby si sme si spoločne pripomenili Európsky deň jazykov, ktorý sa oslavuje 26. septembra. Cieľom tohto podujatia je nielen sa zabaviť zvláštnosťami rôznych jazykov či zaujímavými faktami o jazykoch, ale hlavne si uvedomiť dôležitosť štúdia jazykov a posilniť interkulturálnu rozmanitosť. Súťažilo sa v kvízoch, riešili sme jazykovú osemsmerovku, prekladali praktické frázy, predstavili sme vybrané celebrity, ktoré ovládajú viaceré cudzie jazyky a nakoniec sme sa oboznámili s možnosťami rozvoja štúdia cudzích jazykov na našej škole vďaka súťažiam, projektovému vyučovaniu, cudzojazyčnej knižnici a iným aktivitám.

17.10.2017