SVETOVÝ DEŇ TURIZMU v škole - Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice

3. októbra 2017 sme si už tradične pripomenuli Svetový deň turizmu v študijných programoch Marketing v turizme a Logistika a špedícia v doprave. Tohtoročné oslavy sa niesli pod témou „Osláv rozmanitosti turizmu“ a v tomto duchu bol zostavený i program prezentačného dňa žiakov školy.

Pozvanie na podujatie prijali viacerí významní hostia, ktorých práca je spojená s odvetvím turizmu: p. Denis Marosy – výkonný riaditeľ OOCR Tekov, p. Csaba Tolnai – riaditeľ  mládežníckeho centra Kontakt Café a predseda Levického okrášľovacieho spolku a p. Vincent Andraško – riaditeľ hotela Hviezda v Dudinciach. Vo svojich vystúpeniach sa hostia zhodli na tom, že práca v cestovnom ruchu je beh na dlhé trate, práca s ľuďmi a pre ľudí, kde cieľom a výsledkom má byť spokojný zákazník. Túto prácu treba robiť „celým srdcom“ a komplexnú ponuku pre hosťa vytvárať na základe spolupráce rôznych subjektov pôsobiacich v oblasti turizmu.

V počítačovej prezentácii priblížili žiačky 3. ročníka marketingu v turizme  históriu vzniku tohto pamätného dňa, význam cestovného ruchu pre svetovú ekonomiku ako aj podujatia, organizované v  okrese Levice pri príležitosti Svetového dňa turizmu. Nasledovala mozaika nazvaná „Cestovný ruch v prácach a aktivitách našich žiakov“ predstavujúca maturitné projekty, práce SOČ a aktivity žiakov školy spojené s rozvojom turizmu v  regióne. Podujatie vyvrcholilo vystúpením žiačky 3. ročníka Katky Kozelnickej, ktorá predstavila prítomným svoj ocenený projekt v súťaži Môj projekt pre región „Cisárske víno“. Katka sa ako absolútna víťazka súťaže Mladý líder na pozvanie europoslanca p. Ivana Štefanca zúčastní mesačnej stáže v kancelárii Európskeho parlamentu v Bruseli.

Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz
26.02-02.03.2018