Deň Európy - Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice

9.máj- Deň Európy sme si na našej škole opäť pripomenuli aj vďaka junior ambasádorom programu EPAS Viviáne a Maťovi z 2.B. Spolu so senior ambasádorkou p. Martiškovou si pre študentov pripravili interaktívny kvíz z rôznych európskych oblastí. Nešlo nám však len o súťaženie, ale aj o prácu v tíme a spoluprácu nakoľko práve spolupráca a hľadanie spoločného riešenia je jedným z kľúčových myšlienok Európskej únie. Žiaci v triednych tímoch hľadali informácie o členských štátoch, predstavovali zaujímavosti o týchto krajinách a v poslednej aktivite si preverili ako efektívne vedia počúvať predstavené informácie a splniť úlohu ďalšieho tímu. Veríme, že sme sa nielen zabavili, ale aj sa niečo nové naučili a pripomenuli si tento významný dátum v našej spoločnej európskej histórii.

senior ambasádorka K. Martišková a junior ambasádori Viviána a Maťo 16.05.2018