Markeťáci opäť spoznávali históriu - Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice

Aj dňa 3. mája 2018 sa skupinka nadšených štvrtákov odboru pracovník marketingu (cestovný ruch) vybrala spoznávať históriu regiónu. Tentokrát bol naším cieľom Zvolen a Banská Štiavnica. Tieto mestá sme si vybrali pre ich bohatú históriu a udržiavané pamiatky. Náš plán nám prekazilo značné meškanie vlaku do Zvolena, kde nám medzičasom odišli spoje do Banskej Štiavnice, tak sme dali záložný plán. Pozreli sme si Zvolenský zámok, ktorý je v súčasnosti najbohatšou obrazárňou a sochárskou galériou na Slovensku. Jeho priestory ponúkajú návštevníkom kolekciu starého umenia od 13. do 21. storočia. Samozrejme, že zámok nás očaril aj svojou architektúrou. Ďalšou zastávkou bol Pustý hrad, ktorý nám po 1 hodinovom výstupe predstavil nielen nádherný výhľad na celú lokalitu, ale prekvapil nás svojou rozlohou a zaujímavosťami pre turistov. Napriek tomu, že sme naše plány museli mierne pozmeniť, bol tento deň pre nás veľmi zaujímavý, pretože sme získali nové informácie o našej histórii, a v neposlednom rade príjemný bol pre nás aj pobyt v prírode spojený s turistikou.

Kolektív žiakov 4. B PM 14.05.2018